Okolica


Parowozownia Wolsztyn

Parowozownia Wolsztyn to jedna z nielicznych w Europie nadal czynnych parowozowni, z której każdego dnia wyruszają parowozy do prowadzenia pociągów pasażerskich na trasach do Poznania i Leszna.

Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można obejżeć warsztaty, maszyny i urządzenia oraz inne obiekty zaplecza technicznego służące utrzymaniu i naprawie parowozów... Nie jest to skansen ani muzeum specjalnie utworzone dla prezentacji parowozów i ich zaplecza, ale czynna od ponad 100 lat prawdziwa parowozownia. Tylko tutaj codziennie można zobaczyć gorący, buchający parą parowóz.

Kontakt z parowozownią:
tel.: 68 419 17 93, 68 419 1767
e-mail: info@parowozowniawolsztyn.pl

Konwaliowy Szlak Kajakowy

Szlak Konwaliowy to piękne malownicze jeziora połączone ze sobą siecią kanałów.Swoją nazwę wziął od Rezerwatu na Wyspie Konwaliowej  położonej w centralnej części J Radomierskiego.

Cały szlak ma kształt pętli, liczy 41 km i na jego przepłynięcie należy przeznaczyć 2 lub 3 dni. Należy tutaj dodać, że Szlak Konwaliowy posiada wodne połączenia z kanałami Obry i kolejnym ciągiem Jezior Zbąszyńskich, Sławą a także poprzez Kanał Mosiński z Wartą. Zdjęcia ze spływu można obejżeć w naszej GALERII.


Galeria Rzeźby Ptaków w Górsku

Górsko to mała miejscowość w gminie Przemęt, położona ok. 5km od Ośrodka. Dojazd z Dominic polną drogą 3km. We wsi działa Galeria Rzeźby Ptaków stworzona i prowadzona przez rzeźbiarza Mariana Murka. Na dwóch poziomach eksponowanych jest blisko 200 ptaków występujących w Przemęckim Parku Krajobrazowym.

Aktualnie artysta tworzy ,,dzieło swego życia" - płaskorzeźby ,,Pana Tadeusza". Gotowych jest 9 ksiąg, na każdą księgę składają się trzy płyty o wymiarach 2m x 180. Na życzenie gości możliwe jest pieczenie chleba w stuletnim piecu chlebowym. Gospodarze oferują możliwość przejażdżki bryczką lub w siodle a zimą organizują kuligi. W dużym ogrodzie jest bezpieczny plac zabaw dla dzieci oraz zadaszone miejsca do tańca i grillowania. Można wziąć udział w praktycznej nauce rzeźbienia, lepienia garnków.

Rzeźby Ptaków w Górsku
tel. 065 5494737
czynna codziennie od godz. 9.00 do 20.00